Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Konstruują roboty i malują

Ruszyły dodatkowe zajęcia dla gimnazjalistów z Powiatu Wałbrzyskiego. Blisko 60 uczniów z terenów wiejskich bierze udział w zajęciach z robotyki i plastyki. Pieniądze na ten cel pozyskało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

Zajęcia odbywają się w trzech gimnazjach: w Czarnym Borze, Starych Bogaczowicach i w Głuszycy. Prowadzone są przez nauczycieli z Zespołu Szkół Politechnicznych ,,Energetyk" - Dariusza Ciska i Marzennę Prokopowicz-Sawicką. Łącznie ze wsparcia korzysta 60 uczniów. Celem projektu "Robotyka i plastyka - dwa światy, jedna przyszłość" jest przybliżone gimnazjalistom możliwości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego. Twórcy projektu chcą również wzbudzić w młodych ludziach, głównie wśród dziewcząt, zainteresowanie naukami ścisłymi. Projekt potrwa do końca czerwca 2012 roku i obejmuje przeprowadzenie 72 godzin zajęć dydaktycznych. Na zakończenie zorganizowana zostanie wystawa prac stworzonych przez młodzież - będzie można podziwiać nie tylko ciekawe prace plastyczne, ale też skonstruowane na zajęciach roboty.

Projekt, realizowany przez Powiat Wałbrzyski, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

"Robotyka i plastyka - dwa światy jedna przyszłość - program edukacyjno-promocyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych gmin Stare Bogaczowice, Głuszyca i Czarny Bór"

"Robotyka i plastyka - dwa światy jedna przyszłość - program edukacyjno-promocyjny dla uczniów szkół gimnazjalnych gmin Stare Bogaczowice, Głuszyca i Czarny Bór" to projekt skierowany do gimnazjalistów. Poprzez realizację warsztatów młodzieży przybliżone zostaną możliwości i atrakcyjność szkolnictwa zawodowego. Twórcy projektu chcą wzbudzić w młodych ludziach, a wszczególności wśród dziewczynek, zainteresowanie naukami ścisłymi.

 

 

AKTUALNOŚCI

LP.
NAZWA
Ostatnia aktualizacja
Informacje
1
ZAPYTANIA OFERTOWE
17 stycznia 2012 roku

 

Młodzi artyści z powiatu zapraszają na wystawę
18.06.2012r.

15 robotów i blisko 100 prac fotograficznych i plastycznych będzie można zobaczyć już w najbliższą środę na wystawie w Bibliotece Pod Atlantami. Artystami i konstruktorami są gimnazjaliści z Powiatu Wałbrzyskiego, którzy realizowali swoje pasje podczas półrocznych warsztatów zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Wernisaż wystawy już w najbliższą środę. [więcej]

Uroczyste zakończenie projektów
22.06.2012r.

W środowe popołudnie odbył się wernisaż prac uczestników projektów unijnych realizowanych przez Powiat Wałbrzyski. Na wystawie zorganizowanej w atrium Biblioteki pod Atlantami można było podziwiać 15 robotów i blisko 100 prac fotograficznych i plastycznych. Artystami i konstruktorami są gimnazjaliści z Powiatu Wałbrzyskiego, którzy realizowali swoje pasje podczas półrocznych warsztatów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. [więcej]

 

POWRÓT DO POPRZEDNIEJ STRONY